Płyty z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Produkuje się go z żywicy poliwęglanowej przy zastosowaniu metody koekstruzji, która polega na łączeniu kilku różnych warstw w jeden produkt. Poliwęglan komorowy bierze swoją nazwę od charakterystycznych kanalików (komór) w swojej strukturze. Dzięki nim jest odporny na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne, a jednocześnie cechuje się niewielkim ciężarem.

Wyświetlanie 1–12 z 128 wyników

Do czego najczęściej wykorzystywane są płyty z poliwęglanu komorowego?

 

Płyty z poliwęglanu komorowego najlepiej nadają się do produkcji wszelkiego rodzaju zadaszeń tarasów, balkonów i innych przestrzeni, które wymagają doświetlenia. Uniwersalne wykorzystanie wynika z szeregu zalet materiału. Przede wszystkim poliwęglan komorowy charakteryzuje się dużą odpornością na uderzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego ma wysoki współczynnik przepuszczalności świetlnej. W związku z tym stanowi doskonałą alternatywę dla zabudowy szklanej. Płyty są jednocześnie lekkie, co sprawia, że wykonane z nich obiekty nie wymagają kosztownej konstrukcji nośnej.

Płyty z poliwęglanu komorowego dostępne są w naszym sklepie w różnych wymiarach i kolorach (mlecznym, dymnym czy przezroczystym), dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem wykonanej z nich konstrukcji do dowolnej przestrzeni. Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie płyty mogą być dostępne „od ręki”. Prosimy zatem upewnić się, czy mamy na stanie konkretny rozmiar w poszukiwanym przez Państwa kolorze. W tym celu zachęcamy do kontaktu drogą mailową na info@scalaplastics.pl