Płyty poliwęglanowe SUNTUF® EZ GLAZE

SUNTUF® EZ GLAZE to produkt wyglądem przypominający szkło. Płyta wykonana z poliwęglanu oferuje elegancki design, wszechstronność oraz niskie koszty utrzymania. SUNTUF® EZ-Glaze posiada opatentowaną profilowaną konstrukcję, która umożliwia montaż na krokwiach o dużej nośności.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

SUNTUF® EZ GLAZE to produkt wyglądem przypominający szkło. Płyta wykonana z poliwęglanu oferuje elegancki design, wszechstronność oraz niskie koszty utrzymania. SUNTUF® EZ-GLAZE posiada profilowaną konstrukcję, która umożliwia montaż na krokwiach o dużej nośności. Dużym atutem płyt EZ GLAZE jest łatwość montażu. Panele są po prostu przykręcane do konstrukcji i łączone przez nakładanie się. 

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA SUNTUF EZ GLAZE:

Dużą zaletą SUNTUF EZ GLAZE jest prosty charakter, który pasuje do każdego rodzaju konstrukcji i nadaje jej elegancki wygląd. Płyty SUNTUF EZ GLAZE mają większy wysięg (aż do 6.1m) niż szkło. Poliwęglan jest znacznie wytrzymalszy niż szkło, jednocześnie – ponad dwukrotnie lżejszy od szkła. Nawet lekkie konstrukcje są w stanie utrzymać płytę poliwęglanową.

W przeciwieństwie do szkła nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV-A. Kolejnym atutem płyt jest wysoka odporność na wiatr i śnieg oraz grad. Jako płyta wykonana z poliwęglanu litego SUNTUF EZ GLAZE ma 150 razy większą wytrzymałość mechaniczną od szkła. Nie odkształca się i nie deformuje pod wpływem warunków pogodowych – zakres temperatur pracy od -50 do +120 st. C.

EZ GLAZE szybko i bezpiecznie zamontujesz bezpośrednio na krokwiach. Przy montażu zadaszenia na zakład zagwarantowana jest szczelność zadaszenia dzięki profilowaniu płyty. Sprawdza się również w zabudowie pionowej jako ścianki.

W ofercie Scala Plastics dostępny jest SUNTUF EZ GLAZE w wymiarach 688x4500mm oraz 688x6100mm. Bezbarwny przypominający szkło oraz nowość – SUNTUF EZ GLAZE grey, który wpisuje się idealnie we współczesne trendy architektury i budownictwa.

TYPOWE ZASTOSOWANIE SUNTUF EZ GLAZE:

  • zadaszenie pergoli i altan,

  • zabudowy tarasów, nie tylko zadaszenia, ale też stałe ścianki,

  • wiaty samochodowe, carporty,

  • świetliki, daszki nad drzwi.

ZASADY MONTAŻU

Przed przystąpieniem do montażu paneli SUNTUF® EZ GLAZE, należy przygotować konstrukcję według wytycznych sugerowanych przez producenta.

Rozstaw krokwi powinien wynosić 600 mm (od środka do środka), a jej szerokość 60 mm. Ważne aby upewnić się, że krokwie są idealnie prostopadłe do belek/ścian, a kąt nachylenia dachu umożliwi właściwy odpływ wody. Producent zaleca spadek co najmniej 5%. Tak przygotowana konstrukcja pozwoli na uniknięcie problemów podczas montażu płyt. Warto pomyśleć o zastosowaniu taśmy pod płyty profilowane, na każdej z krokwi. Jej wykorzystanie zmniejszy tarcie spowodowane rozszerzaniem i kurczeniem płyt podczas, gdy warunki pogodowe się zmieniają. Na przygotowane w ten sposób krokwie, nakładamy pierwszy panel, pozostawiając nawis od 50 do 150 mm. Na skrajnej krokwi rozpoczynamy wiercenie otworów o średnicy 10 mm, dokręcamy panel i nakładamy kolejny postępując w ten sam sposób. Wiercenie i przykręcanie paneli zawsze rozpoczynamy od dolnej krawędzi. 

Rysunek montażowy 

Typowy montaż

  

Szczegółowe informacje o produkcie dostępne w zakładce do pobrania. 

Galeria