Systemy rynnowe PVC Scala

Systemy rynnowe PVC Scala od producenta dzięki wyjątkowej wytrzymałości na działanie warunków atmosferycznych gwarantują trwałość koloru i estetyczny wygląd przez wiele lat. Wykorzystanie technologii koekstruzji sprawia, że system rynnowy spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wyświetlanie 1–12 z 201 wyników

System rynnowy PVC Scala to idealny wybór do skutecznego odprowadzania wody z dachów. Ze względu na szeroką gamę kolorów, rozmiarów i uniwersalność znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych, obiektach przemysłowych, a także innych towarzyszących im budowlach, takich jak garaże, altanki, werandy itp.

Do licznych zalet systemu rynnowego Scala należy zaliczyć między innymi:

  • zastosowanie trzykrawędziowej uszczelki gumowej,
  • zamknięte wywinięcie przednie usztywniające rynnę,
  • ryflowanie zapobiegające przyleganiu liści,
  • elementy stałe systemu (złączka, lej) kompensujące zmiany termiczne.

 

Elementami uzupełniającymi system rynnowy Scala są:

Stabilizator – wzmacniają konstrukcję i chronią rynnę przed zgnieceniem przez drabinę.

Siatka przeciw liściom – zabezpiecza przed zapychaniem się systemu odprowadzenia wody na skutek gromadzenia się liści w rurach spustowych.

Gofix – opatentowany system mocowania haków rynnowych. Regulowany element umożliwiający mocowanie rynien np. do płyty falistej. Możliwość dostosowania w zależności od kąta nachylenia dachu.

Uwagi dotyczące montażu:

  • Należy pamiętać o odpowiedniej wysokości montażu rynny w stosunku do połaci. Szczególnie przy dachach stromych rynna powinna być zamontowana tak, aby jej krawędź zewnętrzna była poniżej linii będącej przedłużeniem połaci. Na terenach o obfitych opadach śniegu należy stosować płotki przeciwśniegowe.
  • Poszczególne elementy systemu łączone są z zastosowaniem między nimi uszczelki gumowej, gwarantującej pełną szczelność i szybkość montażu.
  • W przypadku stosowania łączników kątowych uniwersalnych (bezuszczelkowych), konieczne jest zastosowanie kleju do twardego PVC celem połączenia z pozostałymi elementami systemu.
  • Prawidłowy montaż to również uwzględnienie termicznych zmian wymiarów elementów systemu. Dzięki połączeniu rynny z elementami z zastosowaniem uszczelki i dodatkowym mocowaniem akcesoriów typu: lej, złączka uzyskujemy kompensację tego zjawiska. Rynna swobodnie pracuje pomiędzy lejami i złączkami. Nie wymaga to stosowania żadnych dodatkowych złączek korekcyjnych ani innych dylatacji.

 

Maksymalna powierzchnia dachów, która może być odwadniania jedną rurą spustową:

rynny Scala PVC