Obrzeża trawnikowe

Obrzeża trawnikowe to doskonała alternatywa dla obrzeży betonowych. Nie tylko odgradzają ścieżki od roślin, ale także w estetyczny sposób wyznaczają granice trawników oraz alejek ogrodowych. Stanowią świetne wykończenie większości nawierzchni wykonanych z takich materiałów, jak kostka brukowa, kostka granitowa, nawierzchnie żwirowo-grysowe oraz trawniki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Materiał, z którego są wykonane nasze obrzeża trawnikowe, pozwala dowolnie kształtować je, aby pasowały do nieprostolinijnych brzegów nawierzchni. Co więcej, można z powodzeniem formować je w łuki i okręgi.

Dlaczego warto korzystać z obrzeży trawnikowych podczas aranżacji ogrodu?


Wykorzystanie obrzeży trawnikowych sprawia, że każdy element ogrodu ma swoje jasno wyznaczone miejsce
, dzięki czemu aranżacja jest spójna i efektowna. Głównym celem ich użycia jest wyznaczenie granic pomiędzy trawnikiem a ścieżkami oraz ścieżkami i rabatami. Ponadto obrzeża trawnikowe znacząco podnoszą walory estetyczne ogrodu oraz jego elegancki wygląd. Odpowiednio dobrane właściwie kształtują zieloną przestrzeń wokół domu lub firmy.

Kolejnym powodem, dla którego warto korzystać z oferowanych przez nas obrzeży trawnikowych, jest łatwość ich montażu. Do tego celu potrzebne są specjalne kotwy o długości 25 cm. Obrzeża należy ułożyć w pożądanych miejscach na podłożu, odpowiednio wyprofilować, a następnie przymocować do podłoża za pomocą kotew.

Zalety obrzeży trawnikowych

Obrzeża trawnikowe wykazują wiele atutów. Są zarówno funkcjonalne, jak i niezwykle efektywne. Co więcej, podobnie jak kratki trawnikowe, obrzeża są coraz bardziej popularne wśród Klientów, którzy poszukują niebanalnych i praktycznych pomysłów na aranżację przestrzeni na posesji.

Spośród licznych zalet obrzeży trawnikowych warto wymienić:

  • możliwość swobodnego kształtowania nieprostolinijnych brzegów nawierzchni,
  • możliwość wytyczania i ograniczania ścieżek żwirowych lub grysowych o dowolnym kształcie, np. dla pieszych lub rowerów,
  • możliwość stosowania jako oddzielenie trawnika od ziemi uprawnej,
  • szybki i łatwy montaż, a także brak konieczności wykonywania wykopów, co znacznie obniża koszt oraz pracochłonność budowy nawierzchni,
  • trwałość i odporność na warunki zewnętrzne,
  • wykonanie w całości z surowców wtórnych, co ma duże znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju obrzeży trawnikowych. Chętnie pomożemy Państwu w wyborze idealnego produktu, który będzie odpowiedni do aranżacji wymarzonego ogrodu lub innej przestrzeni zewnętrznej. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu!

Galeria