Kratki trawnikowe

Przestawiamy Państwu dostępną w naszej ofercie kratkę trawnikową marki Stella Green, która obok m.in. obrzeży trawnikowych jest jednym z innowacyjnych pomysłów na aranżację terenu wokół domu. Kratka drogowo-trawnikowa wyróżnia się nowoczesną konstrukcją oraz wysoką wytrzymałością na ściskanie.

Kratka trawnikowa służy do stabilizacji i umacniania gruntu. Dzięki jej zastosowaniu można tworzyć powierzchnie użytkowe (podjazdy, parkingi itp.), które jednocześnie stanowią powierzchnię biologicznie czynną (swobodna migracja wód opadowych).

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Czy warto zainwestować w kratkę trawnikową?

Kratki trawnikowe Stella Green produkowane są z tworzywa sztucznego – zwykłego lub recyklingowego. Dzięki temu charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, a jednocześnie przyjaznością dla środowiska. Ponadto są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak chemikalia czy mróz. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie utwardzenie powierzchni. Charakteryzują je przede wszystkim łatwość montażu oraz zapewnienie doskonałej przepuszczalności wody. Warto również zaznaczyć, że wykorzystanie kratek trawnikowych wpływa korzystnie na zagospodarowanie powierzchni pod domem, zapewniając jej estetyczny i elegancki wygląd.

 

Zalety zastosowania kratki trawnikowej:

  • doskonała stabilizacja dla kruszywa
  • duży komfort w użytkowaniu i pielęgnacji
  • wyjątkowa konstrukcja kratki pozwala rozrastać się trawie horyzontalnie i wertykalnie, co powoduje lepsze ukorzenienie, zatrzymanie wilgoci i odporność trawy.
  • idealna możliwość dla łączenia różnych rodzajów kruszywa: grubości czy koloru
  • możliwość zaprojektowania powierzchni zielonych i kruszywa w dowolne kształty
  • możliwość instalacji oświetlenia w podłożu
  • szybki i łatwy montaż
  • zintegrowane kolce dają dodatkowe wzmocnienie przeciw przesuwaniu

 

Zastosowanie kratki trawnikowej:

  • parkingi, trawniki i tereny trawiaste
  • podjazdy do domów i budynków gospodarczych
  • osiedlowe drogi dojazdowe
  • tereny rekreacyjne
  • ścieżki rowerowe i piesze
  • wzmacnianie skarp i poboczy
  • drogi przeciwpożarowe

 

Parametry

Kratki trawnikowe dostępne są w dwóch wysokościach: 4cm oraz 5 cm

Wymiary:(szerokość, długość, wysokość) 50x50x4 cm   /   50x50x5 cm   (±3%)
Waga     1,05 kg        /      1,15 kg
Powierzchnia kratki (brutto)                    0,25 m²
Powierzchnia krycia                  4,4 szt/m²
Kolor             zielony, czarny
Materiał                    PE, PP
Wytrzymałość               160-300 t/m²

 

Instrukcja montażu:

  1. Warstwa nośna

Kratki trawnikowe

Przed przystąpieniem do ułożenia warstwy nośnej (A), należy wykorytować obszar(usunąć wierzchnią warstwę gruntu) na którym chcemy  wbudować kratkę. Grunt (D) usuwamy na głębokość ok. 30-40 cm.

W tak przygotowanym korycie rozkładamy warstwę nośną w postaci kruszywa (żwir, tłuczeń) o grubości warstwy ok.15-30 cm. Grubość warstwy nośnej zależy od wielkości przewidywanego obciążenia użytkowanej nawierzchni ( im większe obciążenie tym grubsza warstwa nośna) Równomiernie rozłożone kruszywo należy zagęścić mechanicznie zagęszczarką.

  1. Warstwa wyrównująca

Na przygotowanej warstwie nośnej na całej powierzchni rozkładamy geowłókninę (B) 400g/m, która dodatkowo wzmacnia powierzchnię oraz zapobiega przemieszczaniu się drobniejszych frakcji kruszywa z górnej warstwy wyrównującej (C) do warstwy nośnej pod wpływem wody.

Następnie nanosimy warstwę wyrównującą w postaci piasku lub pospółki o uziarnieniu 0,2 – 5 mm. Po zagęszczeniu i wyrównaniu , warstwa wyrównująca powinna mieć ok. 5 cm.

  1. Ułożenie kratki

Na tak przygotowaną powierzchnię układamy kratkę stabilizującą Scala. Montaż kratki jest bardzo szybki i prosty. Poszczególne elementy kratki łączymy ze sobą za pomocą zaczepów (kolców) znajdujących się na spodniej części dwóch krawędzi. Kratka posiada również na swej dolnej powierzchni 4 kolce stabilizujące, które w trakcie układania wciskamy w podłoże. Kratkę trawnikową można łatwo poddać obróbce za pomocą prostych narzędzi ręcznych lub elektrycznych.

Po ułożeniu kratki, całość nawierzchni wyrównujemy za pomocą zagęszczarki. Następnie w zależności od potrzeb, kratkę wypełniamy: ziemią, piaskiem, żwirem lub kruszywem ozdobnym.

Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji na temat instalacji kratki, znajdziesz je tutaj.

Galeria