Osadniki rynnowe

Osadnik rynnowy stanowi element łączący system rynnowy budynku z kanalizacją. Umożliwia skuteczne odprowadzanie wody deszczowej, chroniąc budynek przed gromadzeniem się wody opadowej i podsiąkaniem fundamentów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Do czego służą osadniki rynnowe?

 

W naszej ofercie znajdą Państwo osadniki rynnowe do rur spustowych, które wykonane są z polipropylenu. Ich głównym celem jest łączenie systemu rynnowego budynku z kanalizacją, w taki sposób, aby woda deszczowa była prawidłowo odprowadzana z powierzchni. Dzięki temu budynek jest chroniony przed gromadzeniem się wody, jak również podsiąkaniem fundamentów – co w konsekwencji mogłoby prowadzić do nadmiernej wilgoci i powstawania pleśni.

Osadniki umożliwiają podłączenie 9 rozmiarów rynnowych rur spustowych od ø 50 do ø 125.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Materiał: polipropylen

Dostępne kolory: czarny, szary oraz brązowy

Możliwe podłączenie spustowej rury rynnowej: Ø50, 63, 75, 80, 90, 100, 110, 120 i 125

Możliwe podłączenie rur odpływowych o średnicy: Ø110 lub Ø125mm.

Osadnik rynnowy jest elementem łączącym rury spustowe z rurami kanalizacji deszczowej. Osadnik zapewnia również dostęp do rur kanalizacyjnych, pełniąc rolę rewizji.

Specjalny koszyk wyłapuje zanieczyszczenia spływające wraz z wodami opadowymi, przez co zapobiega zapychaniu się systemu kanalizacyjnego. Osadnik rynnowy można łączyć z rurą spustową na dwa sposoby. W zależności od sposobu użytkowania wyrobu stosuje się kratkę lub zamknięcie z wejściem na rurę.

Osadnik, dzięki odpowiednim nacięciom, można połączyć z rurami rynnowymi o średnicach 50, 80, 100, 110 oraz 125 mm.

Odpływ pionowy osadnika łączy się z rurami kanalizacyjnymi o średnicach 110 lub 125 mm.

Jeśli nie mają Państwo pewności, który osadnik rynnowy wybrać, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Chętnie wyjaśnimy możliwości łączenia danego elementu z systemem rynnowym i kanalizacją. Na stronie dostępne są również instrukcje dotyczące obsługi i montażu, a także karty produktów w pliku pdf.