Płyty bitumiczne SCAWAVE

Płyty bitumiczne SCAWAVE przeznaczone są do pokrycia dachów o nachyleniu minimum 9%. Ich niewątpliwą zaletą jest odporność na promieniowanie UV oraz zmienne warunki atmosferyczne. Warto zaznaczyć, że płyty nadają się do recyklingu.

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

SCAWAVE to impregnowane bitumem płyty z włókien organicznych. Z naszej strony oferujemy płyty bitumiczne o wymiarze 2000×837 mm w różnych wariantach kolorystycznych. Ich główną zaletą jest to, że są jednocześnie lekkie i solidne. Dzięki temu są idealnym materiałem do pokrycia dachu. Chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – w tym przed silnymi wiatrami – a do tego są łatwe w montażu. Nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi, aczkolwiek warto wziąć pod uwagę, że służą one do pokrycia dachów o nachyleniu minimum 9%.

Fala 93/36

Dostępne Kolory: 

             Zielony                                     Brązowy                                      

fala zielona fala brązowa

             Czarny                                     Czerwony

fala czarna fala czerwona

Korzyści zastosowania płyt bitumicznych SCAWAVE

Płyty bitumiczne SCAWAVE charakteryzują się kilkoma wyjątkowymi cechami. Są przede wszystkim:

  • solidne i lekkie,
  • wodoodporne, odporne na pleśń,
  • poddawane recyklingowi,
  • odporne na promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne.

Ponadto, jak zostało wspomniane, są bardzo łatwe w montażu (jeszcze mniej skomplikowanej od układania gontów bitumicznych) – są najczęściej przybijane gwoździami z polietylenowymi łebkami.

Uwagi odnośnie przechowywania płyt:

Nowe płyty bitumiczne SCAWAVE należy przechowywać w zadaszonych miejscach. Jeśli palety muszą być przechowywane przez dłuższy czas, należy je przykryć, aby chronić je przed światłem słonecznym.