Odwodnienia drenaż

Konieczność efektywnego zbierania i odprowadzania wody dotyczy zarówno prywatnych posesji i garażów, jak i miejsc użyteczności publicznej takich jak place zabaw, ciągi komunikacji pieszej i rowerowej, parki, skwery miejskie, tereny wokół szkół i przedszkoli. W odpowiedzi na te potrzeby dystrybuujemy m.in. odwodnienia liniowe, studzienki rewizyjne i ściekowe, zasuwy burzowe, osadniki rynnowe oraz rury drenarskie.

Wyświetlanie 1–12 z 86 wyników

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z różnymi proponowanymi przez nas rozwiązaniami z zakresu odwodnień i drenażu. Jest to kwestia, która dotyczy zarówno prywatnych obiektów, jak i miejsc użyteczności publicznej. W związku z tym z naszej strony oferujemy m.in. odwodnienia liniowe, studzienki rewizyjne i ściekowe, zasuwy burzowe, osadniki rynnowe oraz rury drenarskie.

W przypadku odprowadzania wody deszczowej spod wejść do budynku, garaży, tarasów czy terenów zielonych najlepszym rozwiązaniem są odwodnienia liniowe z polietylenu wysokiej gęstości PE-HD. Równie dobrą alternatywą mogą być tu odwodnienia liniowe z polimerobetonu, charakteryzujące się materiałem wytrzymałym i lekkim.

Polimerobeton jest odporniejszy od tradycyjnego betonu, a do tego wykazuje się wysokim stopniem odporności na działanie substancji chemicznych oraz zmiany temperatur. Oferowane przez nas produkty do odwodnień objęte są gwarancją producenta, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że będą Wam służyły bezawaryjnie przez długie lata.

 

Dlaczego drenaż terenu jest tak ważny?

 

Wykonanie drenażu powinno być jedną z pierwszych czynności podczas budowy obiektu (niezależnie czy mowa o domu jednorodzinnym, czy budynku użyteczności publicznej). Jest to istotne po to, aby na danym terenie nie dochodziło do zastoisk wody. Co więcej, nadmiar wody będzie miał szkodliwy wpływ na fundamenty, a wilgoć może zacząć przenikać do wnętrza budynku – a to z czasem doprowadzi do jeszcze większych konsekwencji. Pojawią się problemy z pleśnią i nieprzyjemnym zapachem, a w rezultacie budynek nie będzie odpowiednio przystosowany do przebywania w nim. W związku z tym tak ważne jest, aby zadbać o skuteczne odprowadzanie wód opadowych.