Wiaty garażowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wykonujemy wiaty garażowe o dowolnych wymiarach. Oferujemy zarówno modele przyścienne, jak i wolnostojące, w tym dwustanowiskowe. Do produkcji wiat używamy dwóch materiałów: aluminium oraz poliwęglanu. Dzięki temu są one niezwykle solidne, a jednocześnie estetyczne.

Zalety wiat samochodowych z aluminium i poliwęglanu

Wiaty samochodowe z aluminium i poliwęglanu to bardzo praktyczne konstrukcje. Ich podstawową funkcją jest ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: deszczem, śniegiem, gradem czy spadającymi gałęziami złamanymi przez silny wiatr. Stosujemy wytrzymały, odporny na wilgoć i niskie temperatury poliwęglan komorowy, który filtruje promienie UV i sprawia, że lakier auta nie blaknie. Aluminiowe ramy wiat nie rdzewieją, a farba na malowanych proszkowo profilach nie odpryskuje.

Wiaty samochodowe możesz stosować także w innych celach: jako miejsca do przechowywania narzędzi, sprzętu ogrodniczego czy jako zadaszenie nad grillem lub basenem zamontowane w ogrodzie. Ich montaż jest bardzo prosty – wykonasz go bez specjalistycznych narzędzi czy pomocy fachowca. Gwarantujemy, że te niezawodne konstrukcje zaspokoją wszystkie Twoje oczekiwania i będą spełniać swoją funkcję przez długie lata.

Kiedy warto zdecydować się na wiatę garażową?

Zdecyduj się na wiatę garażową, jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią na swojej działce. Może ona zająć nawet dwa razy mniej miejsca niż klasyczny garaż. Większość wiat garażowych można zbudować bez konieczności spełniania szeregu formalności. Po nowelizacji przepisów prawa budowlanego z 2020 roku do postawienia wiaty nie jest wymagane pozwolenie ani zgłoszenie, jeśli ma ona powierzchnię:

    • do 35 m2 – dowolna działka, ale z zastrzeżeniem, że na każde 500 m2 mogą przypadać maksymalnie dwa takie obiekty,
    • do 50 m2 – działka, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe. Można jednak wybudować maksymalnie dwie takie konstrukcje na każde 1000 m2 gruntu.

 

Pod wiatami o takiej powierzchni możesz bez problemu przechowywać jeden lub nawet dwa pojazdy osobowe. Dzięki temu efektywnie zastąpią one garaż.

Altanki i inne zadaszenia ogrodowe

Poza wiatami garażowymi w ofercie Scala Plastics znajdziesz również eleganckie i nowoczesne altanki. Dzięki nim stworzysz w ogrodzie zaciszne miejsce spotkań i wypoczynku dla całej rodziny oraz gości. Latem z pewnością docenisz zalety posiadania takiej altany na posesji. Ponadto wykonujemy inne zadaszenia ogrodowe zgodnie z zapotrzebowaniem.