Dach nad drzwiami wejściowymi – największe zalety rozwiązania

Zadaszenie nad drzwi jako stylowe wejście do budynku

19/05/2022 Blog
daszek nad drzwiami

Drzwi wejściowe to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą widzą nasi goście i chcemy, aby zachęcały do odwiedzin. Chcąc być oryginalnym oraz praktycznym coraz więcej osób decyduje się na montaż zadaszenia nad drzwiami. Pojawiają się one nad wejściem, ale również nad balkonami czy tarasami. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania i jakiego rodzaju daszki warto wybrać?

Daszki nad drzwi – co warto wiedzieć?

Projekt domu bardzo często uwzględnia eleganckie i praktyczne wejście ze schodkami lub bez. Coraz częściej jednak pojawiają się na nim daszki nad drzwiami, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale są też bardzo funkcjonalnym elementem. Można je montować nad każdym wejściem: do domu, na tarasie, ale i w lokalach użytkowych i usługowych.

Największą zaletą zadaszenia, jest ochrona drzwi przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi: opadami deszczu, śniegu, gradu, silnym wiatrem, ale i palącym słońcem. Dzięki nim drzwi nie zmieniają koloru, nie wysychają, nie pękają i nie puchną od kontaktu z wodą. Dach chroni również osobę, która wchodzi do budynku, dając jej schronienie podczas poszukiwania kluczy lub czekania na wpuszczenie do środka.

Jakie dachy i zadaszenia wybrać?

Dach nad drzwi powinien być dobrany do stylu, w jakim zaprojektowano budynek, ale powinien być również wytrzymały, odporny na warunki pogodowe, odbarwienia i blaknięcie wynikające ze stałego kontaktu z promieniowaniem UV. Dlatego bardzo dobrym wyborem są modele z poliwęglanu komorowego. Jest to materiał, który jest odporny na takie czynniki, mimo to dalej przepuszcza światło, a do tego konstrukcja jest bardzo lekka, co wpłynie korzystnie na elewację.

Do wyboru są również daszki o różnym kształcie na przykład łuku, które najlepiej chronią przed deszczem i wiatrem niż płaskie zadaszenie. Są przezroczyste, białe lub dymne, które zapewniają więcej cienia. Daszki modułowe łatwiej obejmą szerokie drzwi, natomiast markizy można składać i rozkładać w zależności od potrzeb. Wszystkie są łatwe w czyszczeniu, co tylko zwiększa komfort ich używania.