Materiał, który najlepiej będzie się nadawać na zadaszenie

Z jakiego materiału najlepiej wykonać zadaszenie?

22/11/2021 Blog
zadaszenie

Zadaszenie tarasu powinno nie tylko być wytrzymałe, chronić od deszczu czy wiatru, lecz również powinno posiadać walory estetyczne. Sprawdź, dlaczego najlepsze są zadaszenia z poliwęglanu i czym charakteryzuje się ten materiał.

Z czego produkuje się zadaszenia na taras?

Płyty poliwęglanowe, z których produkuje się zadaszenia tarasowe, to płyty wytwarzane w procesie ekstruzji z granulatu poliwęglanowego. Sam materiał jest natomiast termoplastycznym, sztucznym tworzywem o dużej przezroczystości oraz dobrej udarności. Poliwęglan jest dużo bardziej wytrzymały mechanicznie niż pleksiglas, twardy i odporny na ściskanie, jednocześnie lekki i mocny. Płyty poliwęglanowe dzielą się na trzy podstawowe grupy:

  • płyty komorowe,
  • płyty lite,
  • panele komorowe.

Do wykonywania zadaszeń wykorzystuje się płyty komorowe.

Czym charakteryzuje się poliwęglan?

Poliwęglan to materiał, który z powodzeniem zastępuje szkło, przede wszystkim ze względu na swoją wysoką przepuszczalność światła. Dzięki temu na tarasie zawsze będzie jasno i będą do niego dochodzić promienie słoneczne. Płyty poliwęglanowe, z których produkowane są oferowane przez nas zadaszenia tarasowe, mają ponadto właściwości termoizolacyjne, są odporne na skrajne, niskie i wysokie temperatury oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Są wystarczająco sztywne, a zarazem lekkie, co znacznie ułatwia ich montaż oraz obróbkę, w przeciwieństwie do ciężkiego szkła. Odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne, dobrze znoszą grad czy silne porywy wiatru.

Nie tylko zadaszenia tarasowe

Na końcu warto zaznaczyć, że płyty poliwęglanowe, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, są materiałem niezwykle uniwersalnym. Wykorzystywane są bowiem również w optyce, medycynie, jako materiał wytrzymujący duże różnice ciśnień czy przy produkcji płyt CD. Można z nich konstruować nie tylko zadaszenia, lecz także przegrody, dachy do obiektów sportowych, ściany działowe czy podwieszane sufity. Doskonale nadają się do budowy szklarni oraz ogrodów zimowych. W branży reklamowej stosuje się je pod szyldy oraz plansze wystawiennicze.