Dlaczego warto wybrać odwodnienia liniowe z polimerobetonu?

Zalety odwodnień liniowych z polimerobetonu

25/09/2023 Blog
odwodnienia liniowe z polimerobetonu

Zaleganie wody na posesji może powodować zawilgocenie fundamentów i ścian, a w rezultacie odpadaniem tynków czy nawet uszkodzeniem całych murów. Jeśli na posesji długo utrzymują się kałuże, to znak, że warto zadbać o właściwe odprowadzenie wody. Najczęściej stosuje się w tym celu odwodnienia liniowe, które produkuje się z różnych materiałów. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają odwodnienia liniowe z polimerobetonu. Dzieje się tak oczywiście nie bez przyczyny – mają one wiele zalet, które przedstawiamy w poniższym wpisie.

 

Czym jest polimerobeton?

 

Polimerobeton, nazywany także betonem żywicznym, to nowoczesny materiał budowlany. Tradycyjny beton powstaje z mieszanki piaskowo-żwirowej i cementu. W przypadku polimerobetonu ten drugi składnik zastępowany jest żywicą syntetyczną. Dzięki jej zastosowaniu materiał ten zyskuje wiele cech pożądanych w budownictwie. Polimerobeton znajduje zastosowanie w produkcji krawężników, systemów elewacyjnych czy podkładów kolejowych. Wykonuje się z niego także odwodnienia liniowe.

 

Właściwości odwodnień liniowych z polimerobetonu

 

Odwodnienia liniowe z polimerobetonu charakteryzują się wieloma zaletami. Są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe – do 4 razy bardziej od swoich odpowiedników wykonanych z tradycyjnego betonu. Wyróżniają się odpornością na ściskanie, rozciąganie i ścieranie. Poza tym odwodnienia liniowe z polimerobetonu:

  • są odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych, dzięki czemu mogą być stosowane w miejscach narażonych na działanie niebezpiecznych chemikaliów, w szczególności ropopochodnych, kwasowych i kwasopodobnych substancji żrących;
  • ze względu na niską chłonność dobrze znoszą wilgoć i niskie temperatury – nie wsiąka w nie woda, więc nie rozpiera ich mróz;
  • mają gładką powierzchnię, która przekłada się nie tylko na zwiększoną drożność kanału, ale także estetyczny wygląd.

Przekonują Cię zalety odwodnień liniowych z polimerobetonu? Sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz u nas modele z rusztem żeliwnym i ocynkowanym o różnej wysokości. Zapewniamy też inne elementy systemów odwodnień z polimerobetonu: osadniki z kuwetą, denka pełne i z króćcem.