SUNTUF® EZ GLAZE - nowość wśród płyt poliwęglanowych - Scala Plastics

SUNTUF® EZ GLAZE – nowość wśród płyt poliwęglanowych

09/12/2021 Blog
Picture2

Na rynku pokryć dachowych możemy znaleźć spory zakres materiałów, od płyt bitumicznych, płyt z PVC po płyty z poliwęglanu komorowego, profilowanego lub litego. Każdy z tych materiałów cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jednak w tym wpisie zajmiemy się nowością na rynku płyt poliwęglanowych. SUNTUF® EZ GLAZE to produkt wprowadzony na rynek przez wiodącego w tym temacie producenta – firmy Palram.

CZYM JEST SUNTUF® EZ GLAZE?

Jest to płyta profilowana wykonana z poliwęglanu, swoim wyglądem przypominająca szkło. Dzięki opatentowanej konstrukcji może być montowana na krokwiach o dużej nośności. A sam sposób montażu jest na tyle łatwy, że można zrobić to szybko i sprawnie. Płyty są po prostu nakładane na siebie i mocowane do konstrukcji nośnej. Rozstaw krokwi (od środka do środka) powinien wynosić 600 mm. 

KORZYŚCI Z ZASTOSOAWNIA SUNTUF® EZ GLAZE

EZ GLAZE to przede wszystkim elegancja i przejrzysty wygląd. To też niskie koszty utrzymania, a podczas projektowania zadaszenia możesz tak dobrać jego rozmiar, aby w jak największym stopniu wyeliminować powstanie kłopotliwych do utylizacji odpadów. Płyta posiada filtr UV, który blokuje przepływ promieniowania nawet o 99,9%. A dzięki temu jest też bardziej odporna na niekorzystne warunki pogodowe takie jak grad, silne opad śniegu czy wiatr. 

Płyta może z powodzeniem zostać wykorzystana do budowy zadaszeń tarasowych, altan czy wiat garażowych. A już w styczniu dostępna w sprzedaży w naszym sklepie internetowym. Niebawem w sklepie pojawi się więcej informacji technicznych oraz pełen zakres oferowanych rozmiarów i kolorów.