Dlaczego warto wybrać zadaszenie Smartline? - Scala Plastics

Dlaczego warto wybrać zadaszenie Smartline?

27/10/2021 Blog
zadaszenie tarasu

Podjęcie decyzji o sposobie zadaszenia tarasu może nie być łatwe. Tym bardziej, że oferta na rynku jest naprawdę duża. Od konstrukcji drewnianych, stalowych po aluminiowe. W dodatku możemy wybierać pomiędzy stałym pokryciem dachu a ruchomym – żaglami, lamelami a to wszystko może przyprawiać o zawrót głowy ;)

W tym wpisie skupimy się na zadaszeniach wykonanych z aluminium ze stałym pokryciem dachu z poliwęglanu komorowego. Zadaszenia Smartline, bo o nich mowa to produkt od cenionego producenta firmy VERASOL. Smartline to gotowa konstrukcja dostępna w 8 podstawowych wymiarach – sprawdź tutaj.

Konstrukcja – dlaczego aluminium?

Aluminium to lekkie ale mocne tworzywo, które jest łatwe w obróbce dlatego tak chętnie wykorzystywane w tworzeniu szkieletu zadaszeń. Dodatkowo aluminium nie ulega korozji w kontakcie z wodą, to sprawia, że możemy cieszyć się z uroków zadaszenia przez długie lata nie martwiąc się konserwacją. Konstrukcja w zadaszeniach Smartline jest malowana proszkowo w kolorze antracyt. Mało tego zaokrąglony profil słupów i rynny – sprawia, że zadaszenie jest nowoczesne i pasuje niemal do wszystkich typów zabudowań. Ważną cechą konstrukcji jest możliwość przesuwania słupów wzdłuż frontu zadaszenia, pozwala to dopasować rozstaw słupów odpowiednio do wielkości tarasu. Słupy zostały wyposażone w specjalny element montażowy, za pomocą którego konstrukcja może zostać przymocowana do podłoża. A to daje pewność, że zadaszenie jest stabilne i odporne np. na silne podmuchy wiatru czy opady deszczu z gradobiciem.

Sposób łączenia profili
Aluminiowa konstrukcja malowana proszkowo w kolorze antracytowym RAL 7016

 

Pokrycie dachu

W zadaszeniach Smartline zastosowano stałe pokrycie dachu wykonane z mocnego, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV poliwęglanu komorowego grubości 10 mm. Komory płyt zostały fabrycznie zamknięte, dzięki temu nie musimy się martwić, że z czasem się zabrudzą. Sam montaż pokrycia jest łatwy i przyjemny, a to wszystko dzięki systemowi łączenia płyt w belkach pośrednich bez użycia dodatkowych uszczelek.

Łączenie płyt w profilu górnym
Łączenie płyt z wykorzystaniem belek pośrednich

 

Odprowadzenie wody

Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, pozwoliły na wykorzystanie profilu zadaszenia do stworzenia estetycznego odprowadzenia wody, bez widocznych rynien, kolanek itp.

Odpływ - Smartline
Odpływ wody ukryty w słupie

Smartline - rynna

Dlaczego warto wybrać zadaszenie Smartline?

Ponieważ otrzymujesz świetny produkt w przystępnej cenie. Rozwiązania konstrukcyjne oraz użyte materiały dają gwarancję satysfakcji z użytkowania na długie lata. Jeśli nie planujesz budować ogrodu letniego czy zimowego, to wybór tego zadaszenia będzie dobrą decyzją. Wybierając zadaszenie Smartline otrzymujesz nowoczesne, funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na realizację marzeń o miejscu wypoczynku w zaciszu własnego ogrodu.